Hubnutí

Hubneme: Ingredience do smoothie, které Vás zasytí a zaženou hlad

Hubneme: Ingredience do smoothie, které Vás zasytí a zaženou hlad - nejsmoothie.cz

Pokud jste se rozhodli hubnout změnou jídelníčku a pohybem, jste na dobré cestě. Pití smoothie nápojů, zvláště těch doma připravených, u kterých víte, co obsahují, Vám mohou na této ceště pomoci.

Smoothies jsou ideální volbou pro snížení tělesné váhy přirozeným způsobem. Syrová zelenina a ovoce, ze kterých jsou smoothies vyrobené jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších prospěšných látek, které naše těla potřebují.  

Při dietě je důležité si uvědomit, že smoothie je jídlo, nikoliv svačinka. Co ale dělat, když si místo oběda dáte smoothie a za hodinu máte hlad? 

Smoothie bohaté na proteiny Vás zasytí

Potraviny bohaté na proteiny, neboli česky bílkoviny, jsou skvětlým způsobem, jak se na delší dobu zasytit a oddálit pocit hladu (1).

Proteiny snižují hladinu hormonu Ghrelin (2), který má na svědomí pocit hladu a naopak zvyšují hladinu Peptidu YY, hormonu, díky kterému se u nás dostaví pocit sytosti (3).

Řecký jogurt

Obecně se do smoothie jakýkoliv bílé neslazený jogurt, ale řecký je nejlepší. Obsahuje totiž mnohem více proteinů než běžný bilý jogurt. Při nákupu vybírejte raději nizkotučný a pozor na ochucené varianty, ty mají často cukr navíc. U levných řeckých jogurtů můžete narazit i na škrob. Takto zahuštěným jogurtům se obloukem vyhněte.

Chia, quinoa a lněná semínka

O těchto super potravinách jste již určitě slyšeli. Najdete je prakticky v každém moderním receptu na zdravou výživu a nutno uznat právem. Z pohledu obsahu proteinů, alias bílkovin, je na tom většina semínek a ořechů velmi dobře, pozor ale na tuky. Kupříkladu ve 100g chia semínek je 31g tuků, u quinoa 14g a u mandlí dokonce 53g.

Do smoothie se semínka a ořechy nebojte přidat, rozhodně tam patří, ale s citem.

Sojové a kravské mléko

Mléko je dobré, to víme všichni již od dětství. Je bohaté na vápník a vitamíny, ale také je dobrý zdrojem bílkovin. Do smoothies se nemusíte bát přidat i obyčejné kravské mléko, to sojové má ale pár bodů k dobru. Sojové mléko obsahuje takřka stejné množství proteinů jako mléko kravské, ale zároveň je méně kalorické a má i nízký obsah nasycených tuků.

I další rostlinná mléka jsou do smoothie receptů vhodná. Ceněná jsou hlavně pro nizkou kalorickou hodnotu. Mají nízký obsah tuků a sacharidů, nicméně do tohoto seznamu se nehodí, neboť neobsahují mnoho bílkovin. 

Protein v přášku

Vůbec nejsnažší způsob, jak zajistit, že Vás smoothie pořádně zasytí a zažene mlsnou daleko od Vás je protein v prášku. Tento doplněk stravy používají i kulturisté na hubnutí, regeneraci a růst svalové hmoty, často je také složkou různých dientních programů založených na předpřivavených pytlících (například ketodieta) nebo různých hubnucích koktejlech.

Doplňků stravy s čistým obsahem proteinů je celá řada, do smoothie nápojů jsou vhodné ty bez příchutí a s nízkým obsahem sacharidů a cukrů. Velmi oblíbený je hrachový protein.

online kurz: Pilates pro začátečníky
5513 účastníků

Pilates pro začátečníky

Při cvičení Pilates pro začátečníky zapojíme kompletně celé tělo, osvojíme si základní cviky. Budeme si moci zacvičit kdykoliv chceme a začneme společně vnímat hluboké vnitřní svaly. Zacvičíme si na podložce, naučíme se aktivovat hluboké stabilizační svaly, aktivovat bránici, procvičíme pořádně dno pánevní a protáhneme silově celé tělo. Kromě pomalého protažení budeme zapojovat i protažení dynamické.

V kurzu se dozvíte:

 • jak zapojit hluboké vnitřní svaly
 • jak aktivovat bránici
 • jak procvičit dno pánevní
 • jak se protáhnout a zapojit sílu celého těla
 • jak aktivovat stabilizaci a sílu lopatek
 • jak zapojit dynamickou sílu celého těla
 • jak na mobilitu horního hrudního úseku
 • jak donutit svaly spolupracovat a zapojit mobilitu celého těla
Vstoupit do kurzu zdarma
online kurz: Vaříme zdravě pro děti
2580 účastníků

Vaříme zdravě pro děti

Objevíme kouzlo vaření a návody na přípravu zdravých, kvalitních a nutričně hodnotných pokrmů. Nastíníme si, že vařit zdravě neznamená utrácet spoustu peněz, nebo se přípravě věnovat dlouhé hodiny. Pokusíme se změnit své stravovací zvyklosti pozvolna nahrazením tradičních surovin za zdravější. Navykneme své děti jíst ovoce, zeleninu a ubereme z jídelníčku bílý cukr. Jde o vaření pro děti se střípky nápadů zdravého vaření.

V kurzu se dozvíte:

 • jak vařit z různých druhů luštěnin
 • jak vařit z jáhel a pohanky
 • jak připravovat zeleninu chutně
 • jak vařit spoustu potravin, které neznáme
 • jak připravovat pokrmy z ovoce
 • jak připravovat zdravá sladká jídla
 • jak připravit zdravé dezerty
Vstoupit do kurzu zdarma
online kurz: Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně
1693 účastníků

Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně

BONUS: K celému kurzu obdržíte ZDARMA e-book s podrobnými informacemi a odkazy v ceně 990 Kč.

V kurzu Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně se dozvíte vše důležité o těchto dvou nemocech schovávaných pod jednou anglickou zkratkou, IBD. Idiopatické (= bez známých důvodů) střevní záněty jsou nemoci, které lékaři označují sice za léčitelné, ale nevyléčitelné z pohledu celoživotní choroby.

V kurzu se dozvíte:

 • jak podpořit klasickou léčbu i svoji psychiku
 • jaká strava je při IBD vhodná
 • jak je to s lepkem, mléčnými výrobky a vlákninou při střevních zánětech
 • co je selektivní dieta a diety skrývající se pod názvy SCD, Whole30, FOD MAP apod.
 • pomocné alternativní metody (EFT, Mentální harmonizace, Reiki, tradiční čínská medicína aj.)
 • jaké potravní doplňky při střevních zánětech pomáhají
 • jak vypadá běžný život s IBD (únava, zaměstnání, těhotenství a rodičovství)
Vstoupit do kurzu zdarma

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.