BIO ovoce

Avokádo Haas 200 g 0l

Avokádo Haas 200 g 0l

Avokádo je ovoce, plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka.

Avokádo je bohatým zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminy C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce má nezvyklé množství tuku (složení mastných kyselin se podobá olivovému oleji).
Hass avokádo je kultivar z avokáda s tmavě zelenou barvou, hrbolatou kůži, která se při zrání stává tmavě purpurově černá. Kvůli své chuti, velikosti, skladovatelnosti, vysokému rostoucímu výnosu a v některých oblastech, celoročnímu sklizni, je kultivar Hass nejvíce komerčně populárním avokádem po celém světě. 

Použití

Avokádo odrůdy Hass je nejlahodnější variantou avokáda vůbec. Díky své krémovité dužině a ořechové chuti je právě zralé avokádo nejvhodnější na saláty, dresinky, pomazánky, pasty, zákusky, dipy, ale i hlavní jídla. Výtečné je také jen nakrájené na tenké plátky jako alternativa másla na čerstvé pečivo. 

 

49 Kč
Avokádo Haas 200 g 0l

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.