Přírodní sladidla

GRIZLY Xylitol 1000 g

GRIZLY Xylitol 1000 g

GRIZLY Xylitol 1000 g

Administrativní zařazení: Polyalkoholy
Složení: xylitol 100 % (krystalický)
Výrobek může obsahovat skořápkové plody, oxid siřičitý nebo sezam
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu)
Země původu: Čína, Finsko

Xylitol je přírodní sladidlo získávané z finské březové kůry, které má o 40 % nižší energetickou hodnotu než běžný cukr. Je vhodný ke slazení nápojů i pokrmů a nekazí se po něm zuby a díky velice nízkému glykemickému indexu (13) je vhodný pro diabetiky. Jak prokázaly dlouhodobé studie, xylitol má pozitivní vlastnost, což je jeho schopnost chránit zuby před zubním kazem a díky tomu brání i tvorbě zápachu z úst (proto se hojně používá při výrobě žvýkaček.)

Xylitol chutná úplně stejně jako cukr. Zatímco ale rafinovaný cukr je pro naše tělo zátěží, xylitol naše tělo tolik nezatěžuje.

Upozornění: Při nadměrné spotřebě může vyvolat projímavé účinky.
GRIZLY Xylitol z Finska v ekonomickém balení je přírodní sladidlo získávané z finské březové kůry, které má o 40 % nižší energetickou hodnotu než běžný cukr. Je vhodný ke slazení nápojů i pokrmů a nekazí se po něm zuby.

199 Kč
GRIZLY Xylitol 1000 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.