Přírodní sladidla

GRIZLY Sušená třtinová šťáva Panela BIO 500 g

GRIZLY Sušená třtinová šťáva Panela BIO 500 g

GRIZLY Sušená třtinová šťáva Panela BIO 500 g

Administrativní zařazení: Přírodní sladidla
Složení: Šťáva z cukrové třtiny* 100 %
*CZ-BIO-003 produkt ekologického zemědělství
Země původu: Kolumbie
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu)

Vlastnosti a výhody: Třtinová šťáva neboli Panela se získává z cukrové třtiny. Třtina je mohutná tráva dorůstající do výšky až šesti metrů. Uvnitř jejích stébel se nachází dřeň se šťávou s obsahem cukrů. Po vylisování se ze šťávy zahříváním nechá odpařit voda a zbylá hmota se následně drtí do jemné podoby. Tím, že výroba probíhá bez nepřirozených chemických zásahů, si sladidlo zachovává veškeré výživové benefity cukrové třtiny. Nejvyšší podíl panely zastává sacharóza, dále obsahuje v malé míře glukózu a fruktózu. Najdeme v ní vitamíny A, C, D, E a vitamíny skupiny B a z minerálních látek je bohatá na vápník, železo, draslík, fosfor a hořčík.

Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. 

Použití: Panela je sladidlo a dochucovadlo s podobnou vůní a chutí jako má med. Je vhodná k doslazení a dochucení slaných i sladkých pokrmů a využijete ji i při pečení.
Panela neboli sušená třtinová šťáva je zdravé přírodní sladidlo získané vypařováním vody ze šťávy z cukrové třtiny. Díky šetrnému zpracování si sladidlo zachovává cenné látky jako jsou vitamíny a minerální látky.

79 Kč
GRIZLY Sušená třtinová šťáva Panela BIO 500 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.