Ořechy a semínka

GRIZLY Pistácie pražené solené Exclusive 500 g

GRIZLY Pistácie pražené solené Exclusive 500 g

GRIZLY Pistácie pražené solené Exclusive 500 g

Pistácie se vyznačují vysokým obsahem vlákniny, omega-9 nenasycených mastných kyselin. Vynikající slaná pochoutka, která potěší každou návštěvu či přímo Vás při večerní pohodičce nově navíc ve vysoké kvalitě.

Administrativní zařazení: Suché skořápkové plody
Složení: pistácie nepražené 98,6 %, sůl 1,2 %, bramborový škrob 0,2 %
Specifika: No. 1, 22/24, Akbari
poměr: garantujeme 60 % pistácii
Země původu: Írán
Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě.
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu)

Plody pistáciových keřů rostou v hroznech, kdy po dozrání plodu skořápky podélně pukají a tím nám usnadňují vylousknutí jader. Pistácie jsou výborným zdrojem bílkovin, proteinů, sacharidů, uhlohydrátů, vápníku, hořčíku, draslíku, fosforu a železa. Doporučuje se konzumace v kombinaci s ovocem a zeleninou bohatou na vitamín C, který zvyšuje absorpci železa ve střevech. Pistácie se tak stávají velmi významnými pomocníky pro ty, kdo trpí anémií způsobenou nedostatkem železa, ale také pomáhají k úpravě krevního tlaku, redukují nadměrné množství LDL cholesterolu v krvi, a chrání před vysokým krevním tlakem.

Pistáciové oříšky jsou plodem řečíku pistáciového (též pistácie pravá, latinsky Pistacia vera), malého stromu, který se především pěstuje právě pro své plody. Největším producentem pistácií je Írán, následovaný Spojenými státy a Tureckem.
Pistácie Exclusive, odrůdy Akbari jsou přirozeně otevírané, to znamená, že ořech roste tak dlouho než skořápka pukne.

219 Kč
GRIZLY Pistácie pražené solené Exclusive 500 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.