Ořechy a semínka

GRIZLY Para ořechy plátky 500 g

GRIZLY Para ořechy plátky 500 g

GRIZLY Para ořechy - plátky 500 g

Administrativní zařazení: Suché skořápkové plody
Složení: Para ořechy 100%
Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů oxidu siřičitého nebo sezamu.
Země původu: Bolívie, Brazílie
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu)

Oříšky para jsou ceněné pro svůj obrovský obsah selenu, doporučená denní dávka stopového prvku je ve 100 g para ořechů pokrytá na 3485 %! Selen má antioxidační funkce, ale je třeba si dávat pozor na předávkování. Sto gramů brazilských oříšků dodá energii v podobě 656 kalorií, z toho tvoří 12,3 g sacharidy, 14,3 g bílkoviny, 66,4 g tuku (hlavně mononenasycené mastné kyseliny) a 7,5 g vlákniny. Dále jsou v oříšcích zastoupeny vitaminy skupiny B a vitamin E. Extra bohaté jsou brazilské ořechy na měď, hořčík, fosfor, mangan, vápník a zinek. Jen pro zajímavost 100 gramů pokryje 194 % doporučené denní dávky (DDD) mědi, 94 % hořčíku, 53 % manganu, 103 % fosforu a 36 % zinku a až 3485 % selenu. Zastoupení tuků v těchto krémových plodech je sice velké, ale v tomto případě se jedná především o tuky zdravé. Mononenasycené mastné kyseliny mají zásluhu na snižování hladiny špatného LDL cholesterolu, a naopak na zvyšování úrovně HDL cholesterolu.

Jak látky v para oříšcích pozitivně ovlivňují tělo:

hořčík je prospěšný pro svaly (i srdce), nervovou soustavu a zastává i některé metabolické funkce
fosfor je důležitý pro kosti a zuby
měď pozitivně ovlivňuje činnost štítné žlázy a ochraňuje tkáně
vitamín E prospívá zralé pleti
draslík potřebují všechny buňky, tkáně a orgány ke svému správnému fungování
bílkoviny složené z 18-ti aminokyselin jsou základem výživy každého člověka a obzvlášť důležité jsou pro sportovce
selen přispívá k posílení imunitního systému, pozitivně ovlivňuje stav vlasů a nehtů

Plátky para ořechů jsou výbornou svačinkou, obzvláště pokud se doplní o další druhy ořechů a sušené ovoce. Jemně nakrájené para se přímo vybízejí na dozdobení moučníků, kaší a salátů.

Na plátky nakrájené brazilské para ořechy jsou obrovskou zásobárnou selenu, mědi a hořčíku. Nádherně dozdobí každý pokrm.

249 Kč
GRIZLY Para ořechy plátky 500 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.