Ořechy a semínka

GRIZLY Mandle Natural Neloupané 1000 g

GRIZLY Mandle Natural Neloupané 1000 g

GRIZLY Mandle Natural neloupané 1000 g

Mandle Natural pocházející ze Španělska jsou typické svými velkými, světlými jádry s tenkou slupkou, placatějším tvarem a jemnou chutí. Mezi ostatními druhy mandlí vynikají také svou měkkostí, s klidem je tedy může jíst i ten, pro něhož jsou ostatní jádra příliš tvrdá. Pro své vlastnosti se skvěle hodí k dalšímu zpracování, využijete je tedy na pečení, vaření, mixování i mletí.
V mandlích najdeme více než 50 % tuků. Skládají se především z mononenasycených (34 %) a polynenasycených (11 %) mastných kyselin. Mezi potravinami rostlinného původu patří mandle k nejbohatším na proteiny – obsahují téměř 20 % bílkovin. 

Využití mandlí závisí pouze na vaší fantazii. Nejčastěji se mandle křoupou jen tak samotné nebo v kombinaci s čerstvým a sušeným ovocem. Často se používají při pečení cukroví a moučníků. Také je můžete přidat do smoothie nebo si z nich vyrobit domácí mandlové mléko, ořechové máslo a mandlovou mouku.

Jak připravit mandlové mléko?
Hrnek mandlí namočte na několik hodin do vody. Poté je propláchněte, dobře rozmixujte, přidejte 3 hrnky vody, přeceďte a lehce doslaďte. 

Grizly tip: Z neloupaných mandlí můžete doma velmi snadno vykouzlit mandle loupané. Pokud je krátce spaříte ve vodě, slupek se lehkým třením mezi prsty zbavíte.

Administrativní zařazení: Suché skořápkové plody.
Složení: Jádra mandlí neloupaná 100 %.
Výrobek může obsahovat stopy arašídů, jiných skořápkových plodů, oxidu siřičitého nebo sezamu.
Země původu: Španělsko.
Skladování: Skladujte v temném, chladném a suchém místě.
Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu).

Mandle Natural ze Španělska s velkými měkčími jádry a jemnou chutí využijete k přímé konzumaci i na pečení, vaření, mletí nebo pro přípravu mandlového mléka.

 

249 Kč
GRIZLY Mandle Natural Neloupané 1000 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.