Přírodní sladidla

GRIZLY Květový český med 720 g

GRIZLY Květový český med 720 g

GRIZLY Květový český med 720 g

Administrativní zařazení: Med květový
Složení: Včelí med květový 100 %
Země původu: Česká republika
Skladování: Skladujte a uchovávejte v suchu  při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti nejvýše 70 %. 
Balení: Skleněná dóza

Vlastnosti a výhody: Květový český med (někdy také nazývaný luční nebo nektarový) pochází z nektaru, které sesbíraly včely z různých květů rostlin luk, lesů a ovocných sadů. Jeho zpracování probíhá šetrným způsobem a za použití špičkových technologií, díky nimž jsou zachovány všechny jeho původní vlastnosti. Med má krásnou zlatavou barvu a oproti medovicovému medu bývá zpravidla o něco sladší. Co se poměru živin v medu týče, nejvíce jsou v něm zastoupeny sacharidy, a to hlavně rychlé cukry jako jsou glukóza a fruktóza. Jedná se tedy o potravinu plnou rychlé energie. Tuky v něm téměř nenajdeme a rostlinných bílkovin maximálně do 0,5 %. Z minerálních látek med příjemně překvapí obsahem draslíku, vápníku, hořčíku, ale také železa či manganu. 

Přirozenou vlastností medu je krystalizace, kterou však neztrácí na své hodnotě. Pozvolným zahříváním medu ve vodní lázni při teplotě 40 °C se vrátí do tekutého stavu.

Použití: Grizly med můžete využít na doslazení nápojů či jako sladkou pomazánku na pečivo. Při pečení a vaření můžete přidat med tam, kde byste běžně použili cukr.
Náš medvědí, tedy pardon, včelí květový med pochází z nektaru sesbíraném včelami z různých květů rostlin luk, lesů a ovocných sadů. Je šetrně zpracovaný tak, aby byly zachovány jeho původní vlastnosti a pochází z České republiky.

179 Kč
GRIZLY Květový český med 720 g

Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies.